Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
21.02.2019.
Dzień Dziecka z bajkową piosenką Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
02.06.2017.
 Janusz Korczak napisał piękne słowa: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Tego dziecięcego uśmiechu nie mogło zabraknąć szczególnie w czwartek 1 czerwca 2017 roku. Międzynarodowy Dzień Dziecka nie mógł wyglądać jak zwykłe dni. Tego dnia zaroiło się na korytarzach naszej szkoły od postaci bajkowych. Wszystko to za sprawą Szkolnego Konkursu Wokalnego „Bajkowa piosenka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0 – III, a ocenie miał podlegać zarówno dobór utworu, jak i wygląd małego artysty, dlatego właśnie spotkać można było i smerfy, Gargamela, Elzę i wiele innych postaci bajkowych.
Zanim jednak dzieci rozpoczęły zmagania konkursowe, wszyscy obejrzeli bardzo ciekawe przedstawienie pt. „Pinokio”. Zaprezentowali je uczniowie klasy IV, przygotowanego w ramach projektu edukacyjnego na języku polskim. Po przedstawieniu przyszła pora na występy dzieci. Do komisji konkursowej zostali zaproszeni: pan dyrektor Jacek Bochniak, pani Agnieszka Taczańska, pani Małgorzata Mozgawa i pan Paweł Słowik. Konkurs prowadziła pani Teresa Zawadzka. Jak powiedział później pan dyrektor, jury miało spory problem z wyborem najlepszych wykonawców, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Miętus z klasy II
II miejsce – Amelia Jaworska z oddziału przedszkolnego
III miejsce -  Magdalena Oczak z klasy II
Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Krawiec z oddziału przedszkolnego, David Markut i Kajetan Woźniak z klasy I oraz Oliwia Juda z klasy II.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a każdy uczestnik słodki upominek. Gratulujemy uczestnikom, a wszystkim dzieciom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.
      tekst: B.Czajkowska
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 02.06.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »