Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Na fali sukcesów w Roku Rzeki Wisły Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.04.2017.
 W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle budowali tożsamość naszego państwa i ogłosił rok 2017 - Rokiem Rzeki Wisły. Inauguracja obchodów ku czci wymienionych odbyła się w powiecie stalowowolskim 26 kwietnia 2017r., czyli w środę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego - „Rok Rzeki Wisły”, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem w Chwałowicach, czyli w swojej siedzibie.
W recytatorskie szranki poezji i prozy z motywem Wisły stanęła znaczna, bo pięćdziesięcioosobowa grupa uczestników; uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego powiatu, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Radomyśl, a także uczniowie szkoły ze Skwierzyna oraz szkół stalowowolskich.     Zespół Szkół w Rzeczycy Długiej zasłużył – w opinii jury jak i organizatorów – na szczególne uznanie nie tylko ze względu na najliczniejszą grupę uczniów chętnych      do podjęcia konkursowego trudu (19 osób) , ale przede wszystkim z uwagi na efektywność i efektowność artystycznych wystąpień recytatorskich, które skutkowały najwyższymi miejscami i nagrodami.
Laureatami konkursu w kategorii uczestników rekrutujących się ze szkół podstawowych zostali nasi szóstoklasiści:
Wiktor Partyka – II miejsce,
Natalia Pęk – III miejsce.

W starszej kategorii wiekowej laureatami konkursu zostali nasi gimnazjaliści w składzie:
Dominika Szymańska (kl. druga) – I miejsce,
Daria Weremko (kl. druga) i Bartłomiej Miętus (kl. trzecia) – II miejsce,
Agnieszka Pamuła (kl. pierwsza) – III miejsce.

Zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody z rąk wójta gminy Radomyśl, pana Jana Pyrkosza, który nie szczędził naszym uczniom pochwał i gratulacji, nadmieniając podziękowania dla przygotowujących ich nauczycieli oraz dla pana dyrektora Jacka Bochniaka za życzliwy patronat i wsparcie społeczności uczniowskiej.
   tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image 
Zmieniony ( 28.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »