Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Wszystko jest poezją, każdy jest poetą Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.
 Słowa zaczerpnięte z poezji Edwarda Stachury stały się hasłem tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 23 lutego 2017 roku w naszej szkole.  Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI, którzy zaprezentowali piękne recytacje różnych znanych i mniej znanych wierszy polskich poetów. Wśród nich znalazły się m.in. utwory noblistki Wisławy Szymborskiej, Władysława Broniewskiego czy Jana Brzechwy, a także autorski wiersz wygłoszony przez uczennicę klasy IV.
Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Jacek Bochniak, p. Małgorzata Lasota i p. Agnieszka Miętus oceniała uczniów według następujących kryteriów: opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja wiersza, dykcja i wrażenie artystyczne. W atmosferze wzajemnej życzliwości wszyscy uczestnicy otrzymali wsparcie od widowni w postaci gromkich braw, całkowicie zasłużonych, gdyż dzięki dobremu przygotowaniu recytatorów poziom konkrsu był naprawdę wysoki. Podczas wytężonych obrad jury przed publicznością szkolną wystąpiła Gabriela Piechocka, która otrzymałą wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Booktalking, czyli pięć minut o książce”. W wierszowanej formie przybliżyła uczniom zarys fabuły książki pt. "Tradycyjne karate kyokushin" Piotra Szeligowskiego.  W koncu nadszedł czas  na ogłoszenie wyników. Zdaniem jury najciekawsze recytacje wygłosili chłopcy z klasy szóstej, a mianowicie: III miejsce zajął Karol Wydra, II miejsce należało do Wiktora Partyki, zaś zwycięzcą konkursu został Kacper Moskal, który z dużym zaangażowaniem i nienaganną dykcją przedstawił wiersz "Straszny sen" Marii Terlikowskiej. Laureci konkursu, oprócz nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców, będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych konkursu "Dziecięce Interpretacje", które odbędą się w SDK w Stalowej Woli. Życzymy dalszych sukcesów!

     tekst: R. Puzio

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 27.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »