Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Kolorowo, życzliwie i radośnie… ,czyli jak tworzymy nastrój bożonarodzeniowy w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.12.2016.
 Najmilsze święta w roku przed nami. Ten bogaty w przepiękne tradycje okres to dla nas, chrześcijan, przede wszystkim radosny czas refleksji nad tajemnicą Bożego przyjścia na świat i Jego miejscem w życiu każdego człowieka. Rodzinne spotkania, okraszone smakowitymi potrawami, świąteczny wygląd domów pomaga odczuć wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia. Choć w wirze przygotowań nietrudno o sprzeczki i nieporozumienia, to przy wigilijnym stole milkną wszystkie spory a przy łamaniu opłatka z ust płyną tylko najlepsze życzenia.
W naszej szkole także czuć magię zbliżających się świąt.  Pachnące, kolorowe choinki w klasach, na korytarzach, kolędy płynące ze szkolnego radiowęzła oraz konkursowe prace plastyczne obrazujące Świętą Rodzinę towarzyszą nam już od tygodnia. Szczególnie oczekiwany przez wszystkich Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek i w tym  roku miał miejsce w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną. Uroczy kolędnicy, wśród których ujawnia się coraz więcej prawdziwych talentów muzycznych, wesoło śpiewali Dzieciątku mniej i bardziej znane pieśni. Owacje szkolnej publiczności nie pozostawiały złudzeń, że wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale. Niespodziankę, jak to ma w zwyczaju, przygotował Święty Mikołaj, który przysłał swoje pomocnice na mikołajkowo- czirliderkowy taniec. Nad ich występem czuwała pani Aleksandra Pomykała. Po żywiołowym występie dziewcząt nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świątecznego, a ogłoszenia wyników dokonał pan dyrektor. Wśród nagrodzonych znaleźli się:                                
Marcin Wilkus -I miejsce
Szymon i Mateusz Kołodziej -II miejsce
Dominika i Natalia Michałek oraz Emilia Mączka - III miejsce.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.
W imieniu pana dyrektora, grona pedagogicznego oraz samorządów uczniowskich pragniemy złożyć wszystkim, a zwłaszcza osobom związanym z naszą szkołą, zdrowych, spokojnych świąt oraz samych pomyślności w Nowym Roku. Niech bożonarodzeniowa radość wypełni serca a pogodny nastrój towarzyszy nie tylko od święta.

    tekst: R. Puzio

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 22.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »