Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Młodzieżowi liderzy uczyli rówieśników Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
21.12.2016.
 19 grudnia 2016r. w naszej szkole zakończył się program Chrońmy Młodość. Głównym celem programu było  rozwijanie u uczniów umiejętności społecznych sprzyjających radzeniu sobie w życiu bez stosowana środków odurzających, promocja zdrowego stylu życia, aktywizacja liderów młodzieżowych, uwrażliwienie ich na potrzeby rówieśników oraz tworzenie grup wolontariuszy młodzieżowych zaangażowanych w przeciwdziałanie i zapobieganie cyberprzemocy.
Program składał się z trzech części:
1. Edukacyjnej – przygotowanie liderów młodzieżowych i dorosłych profesjonalnie zajmujących się profilaktyką i wychowaniem,
2. Zadaniowej – zajęcia w klasach dla młodzieży, spotkania z rodzicami,
3. Międzyszkolnej Debaty Młodzieżowej na temat „Profilaktyka – Perspektywy – Rozwój”.
Podczas trwania tego programu, liderzy młodzieżowi przeprowadzili w klasie VI szkoły podstawowej oraz w klasach I – III gimnazjum warsztaty na temat form i sprawców cyberprzemocy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zaobserwowano, że uczniowie bardzo chętnie uczą się od swoich rówieśników, poważnie traktują kolegów – nauczycieli. Byli aktywni podczas zajęć, zdobyli bogatą ilość wiedzy na temat cyberprzemocy, jej skutków zarówno dla ofiary, sprawcy jak i świadka.
Następnie grupa liderów młodzieżowych wzięła udział w Międzyszkolnej Debacie Młodzieżowej, podczas której wymieniano się informacjami i poglądami na tematy związane z przemocą, używkami, wolontariatem, rolą dorosłego oraz  mediów w życiu młodego człowieka.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili również do konkursu promującego bezpieczeństwo młodzieży w szkole. Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół gimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego. Nasi uczniowie odnieśli w nim znaczne sukcesy. Gratulujemy Marii Gorczycy i Agnieszce Pamule z klasy I gimnazjum  za zajęcie II miejsca oraz klasie II gimnazjum
za zajęcie III miejsca.
Nagrodą były dyplomy oraz bilety do kina na dowolnie wybrany seans. Program koordynowany był  przez Stowarzyszenie Integracja, Ruch Pomocy Psychologicznej w ramach projektu edukacyjno – profilaktycznego
we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Kuratorium Oświaty oraz Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.
      tekst: B. Turek
 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Zmieniony ( 21.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »