Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Wystawa prac recyklingowych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.12.2016.
 W dniach 13-16 grudnia w holu naszej szkoły można podziwiać efekty prac uczniowskich powstałych podczas warsztatów recyklingowych prowadzonych przez panią Katarzynę Sabat.  Trudno uwierzyć, że kolorowe szkatułki, błyszczące choinki, stylowe ekologiczne torby, a także ozdobne puzderka powstały z materiałów i przedmiotów uznanych za odpady. Dzięki kreatywności, bujnej wyobraźni i pomysłowości mogły być one wykorzystane do ponownego użytku.
Poziom estetyki tych prac jest różny, uzależniony od wieku i talentów uczniów. Jednak nie to jest najważniejsze. Liczy się bowiem ekologiczne przesłanie tejże wystawy, które ma skłaniać do zastanowienia się nad problemem nadmiernej produkcji odpadów i pokazywać sposoby jego eliminacji, właśnie poprzez recykling. Warsztaty zakończone wystawą prac to jeden z ważnych punktów realizacji projektu „Zielone światło dla młodych”, w których od kilku miesięcy bierze udział nasza szkoła.
Zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy.
   tekst: R. Puzio
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 14.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »