Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.04.2019.
Czytanie to klucz do wiedzy... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
02.12.2016.
 Czytanie to klucz do wiedzy … Pod takim właśnie hasłem przebiegał szkolny Konkurs Pięknego Czytania, czyli wygłaszania tekstów przed zgromadzoną społecznością przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, który odbył się w środę bieżącego tygodnia, tj. 30 listopada 2016 r. Jury konkursowe oceniało uczestników publicznego czytania w trzech kategoriach wiekowych, wysłuchując uprzednio przygotowanych przez nich fragmentów książek: „Przygód Filonka Bezogonka”, „W pustyni i w puszczy”, „Ogniem i mieczem”, a następnie wylosowanych i wygłaszanych tekstów z wymienionych utworów, ale już żywiołowo - bez przygotowania, lecz z zachowaniem wymaganych kryteriów.
Konkursowi patronowała nasza szkolna biblioteka, mając na celu kształtowanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzację książek wśród czytających i słuchaczy. Liczni uczestnicy konkursu zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności i techniki głośnego czytania, dlatego wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wymagało od komisji konkursowej obiektywizmu i wnikliwej analizy.
Po rzetelnej ocenie wystąpień uczestników konkursu jury zgodnie przyznało następujące miejsca;
- wśród najmłodszych uczniów:
I miejsce – Dominika Michałek
II miejsce – Nicole Markut
III miejsce – Amelia Miętus
- w klasach IV-VI SP:
I miejsce – Natalia Pęk
II miejsce – Zuzanna Dul
III miejsce – Julia Kuciapa
    - w klasach I-III PG:
I miejsce – Roksana Cebula
II miejsce – Mateusz Młynarczyk
III miejsce – Aleksander Woźniak
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a ich osiągnięcia zostaną zapewne docenione przez wychowawców klas, które godnie reprezentowali. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów!
      tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 02.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »