Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.11.2018.
Lekkoatletyczne zmagania w Spale Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.11.2016.
 W sobotę 26 listopada 2016 r. odbyła się Halowa Olimpiada LDK. Zawody odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale a zawodnicy rywalizowali w konkurencjach skoku w dal, biegu na 60 m., rzutu piłką lekarską i sztafecie 8x200m.  Wśród ponad 500 zawodników z południowej części Polski były także reprezentantki Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej. Julia Kuciapa z klasy 5 szkoły podstawowej brała udział w rywalizacji drużyn ze szkół podstawowych, a Weronika Sikora(kl. 2 gimnazjum) była członkiem zespołu szkół gimnazjalnych.
W skład obu ośmioosobowych drużyn wchodzili najlepsi zawodnicy i zawodniczki  biorący udział w programie Lekkoatletyka Dla Każdego w powiecie stalowowolskim. W obu kategoriach wiekowych brało udział po 15 drużyn z różnych miast. Drużyna Julii Kuciapy ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce, a Weronika Sikora wraz ze swoją grupą ukończyła zawody na 12 miejscu.
Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Julii w biegu na 60 m., podczas którego ustanowiła nowy rekord życiowy 8.75 s. zwyciężając w rywalizacji sprinterek z rocznika 2006.

Gratulujemy!

   tekst i zdjęcia: R. Matuszak

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 29.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »