Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.11.2018.
Niepodległościowy koncert nad koncertami Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.11.2016.
Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.
(Johann Wolfgang Goethe)
 W myśl powyższej sentencji – w czwartek, 10 listopada 2016 r. – odbyła się w naszej szkole spektakularna akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości, upamiętniająca tegoroczną, 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niezwykłość szkolnego występu polegała na odkrywczym koncepcie koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu męskiego chóru gimnazjalistów rekrutującego się z uczniów klasy drugiej i trzeciej.
Okazało się, że Publiczne Gimnazjum w Rzeczycy Długiej zrzesza utalentowanych wokalnie młodzieńców, którzy natychmiast zyskali sobie wielu sympatyków wśród społeczności szkolnej już podczas swojego premierowego niepodległościowego koncertu. W repertuarze naszego męskiego chóry, który dedykował swój występ bohaterom wszystkich niepodległościowych zrywów narodowych, znalazły się takie pieśni, jak: „Ułani…”, „Piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady” czy „Rota” dla ubarwienia  przeplatane pieśniami „Niepodległość”, „Biały krzyż” i „Białe róże” w wykonaniu solowym dziewcząt, także z gimnazjum.  
Z dumą i szczerą prawdą możemy więc przyznać, że w tym roku lekcja chlubnej historii została przez nas opanowana śpiewająco – rzetelnie i od serca, bo kto śpiewa, ten po dwakroć się uczy i modli.  
    tekst: M. Lasota   
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image 
Zmieniony ( 14.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »