Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.05.2019.
Niezwykła wyprawa do lasu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
08.11.2016.
 W związku z realizowanym w naszej szkole projekcie „Zielone światło dla młodych” 5 listopada 2016r., wspólnie z myśliwymi z koła „Głuszec”, wyruszyliśmy samochodami terenowymi na wycieczkę do lasu. Pierwszym przystankiem na naszej drodze była osada pana Koczwary w Kochanach. Tam mieliśmy okazję zobaczyć zgromadzoną w dużej ilości różnorodne ptactwo, wśród którego były między innymi: łabędzie białe i czarne, gęsi, kury, kaczki, flamingi, pawie i sowy. Z bliska zobaczyliśmy także egzotyczne zwierzęta takie jak: renifery, wielbłądy, lemury, zebry, małpy i lamy. Jednak największą dla nas atrakcją był mały osiołek, którego mogliśmy pogłaskać.
Następnym punktem naszej niezwykłej wycieczki było „spotkanie z historią”. Odwiedziliśmy zabytkowy cmentarz w Kochanach. Tam zapaliliśmy znicz ku pamięci zamordowanych w wyniku pacyfikacji wsi z 30 września 1942 r. później pojechaliśmy do osady myśliwych w Janikach, gdzie czekało nas ognisko i pieczenie kiełbasek.
Wycieczka była bardzo udana i nietypowa, bo ukierunkowana na doświadczenie – autopsję przyrodniczą i obcowanie z naturą.

   tekst: J. Lubera

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 08.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »