Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
17.11.2018.
Pasowanie pierwszoklasistów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
24.10.2016.
 20 października 2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego,  dyrektor szkoły pan Jacek Bochniak  powitał gorąco wszystkich zebranych na uroczystości: wójta gminy, pana Jana Pyrkosza, inspektora ds. oświaty, panią Joannę Dudzińską, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów.
Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach, na tle pięknej dekoracji pierwszoklasiści błysnęli talentem, bez oznak tremy i nieśmiałości, prezentując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Również starsi uczniowie spisali się na medal występując wraz z pierwszakami w roli prowadzących. Podczas występu dzieci wykazały się dużą wiedzą i pokazały, że już wiele potrafią i są gotowe do sumiennej pracy w szkole, po czym  krasnale i prowadząca stwierdzili, że zasługują na tytuł ucznia. W niezwykłej podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia klasy i szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i przełożonych, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość, uczyć się tego co mądre i piękne, być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie. Drugim ważnym elementem było pasowanie. Prowadzące uroczystość  przekazały dyrektorowi symboliczny ołówek i poprosiły o pasowanie klasy I na uczniów naszej szkoły. Pasowania dokonał dyrektor i wójt gminy. Po ceremonii pasowania głos zabrał pan wójt, gratulował pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzył sukcesu w nauce. Podarował  upominki w postaci słodyczy. Wspaniałej trzynastce życzenia złożył dyrektor szkoły. Z kolei  przewodnicząca szkoły podstawowej z klasy VI zaoferowała pomoc i opiekę w szkole i poza nią. Niezwykle wzruszającym momentem był list skierowany do rodziców, który w imieniu pierwszaków odczytała wychowawczyni. W liście dzieci dziękowały rodzicom za opiekę, a zarazem obiecywały, że sprawią im wiele radości zachowaniem i postępami w nauce. Zaś rodzice podziękowali swoim pociechom za list  i na pamiątkę podarowali im medal, który ma upamiętnić ten ważny dzień w ich życiu.  Podsumowaniem pasowania był dyplom wręczony uczniom klasy I przez panią inspektor ds. oświaty i wychowawcę klasy.  Również klasa II poprzez wiersze i piosenki życzyła dużo sukcesów w nauce i obdarowała pierwszaków prezentami.  Następnie rodzice wraz z dziećmi dziękując za Pasowanie wręczyli panu dyrektorowi, zaproszonym gościom i wychowawcy bukiety kwiatów, a dla szkoły zostało przekazane drzewko, symbol trwałości. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem. Następnie wszyscy pierwszoklasiści wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek do klasy.
Rodzicom pierwszoklasistów gratulujemy wspaniałych dzieci, a pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i wzorowego zachowania na dalszej drodze edukacji.

tekst: Teresa Stanek

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Zmieniony ( 24.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »