Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności arrow Kalendarz szkolny
18.11.2018.
Kalendarz Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
03.10.2018.

   

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RZECZYCY DŁUGIEJ

 

I.     Ważniejsze wydarzenia roku szkolnego

 

 

1.

 

Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

3 września 2018r.

 

2.

 

Zimowa przerwa świąteczna

 

23 – 31 grudnia 2018r.

 

3.

 

Zakończenie pierwszego okresu

 

11 stycznia 2019r.

 

4.

 

Ferie zimowe

 

11 – 24 lutego 2019r.

 

5.

 

Egzamin gimnazjalny

 

10, 11, 12 kwietnia 2019r.

 

6.

 

Egzamin ósmoklasisty

15, 16, 17 kwietnia 2019r.

 

7.

 

Wiosenna przerwa świąteczna

 

18 – 23 kwietnia 2019r.

 

8.

 

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

21 czerwca 2019r.

 

9.

 

Ferie letnie

 

22 czerwca – 31 sierpnia 2019r.

 

 

 

II.       Dodatkowe dni wolne od zajęć
dydaktyczno – wychowawczych

 

 

1.

2 listopada 2018r.(piątek)

 

2.

 

15 kwietnia 2019r. (poniedziałek)

 

3.

 

16 kwietnia 2019r. (wtorek)

 

4.

 

17 kwietnia 2019r. (środa)

 

5.

 

2 maja 2019r. (czwartek)

 

6.

19 czerwca 2019r. (środa)

 

 

 

 

 

 

 

III.             Okresy przerw w pracy oddziału przedszkolnego

 

 

1.

 

od 11 lutego 2019r. do 15 lutego 2019r.

 

 

2.

 

od 19 lipca 2019r. do 31 sierpnia 2019r.

 

 

 

 

 

 

 

IV.              Terminy zebrań z rodzicami

 

 

1.

 

13 września 2018r. (czwartek)

 

Zebranie organizacyjno-informacyjne

 

2.

 

15 listopada 2018r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

3.

 

17 stycznia 2019r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

4.

 

21 marca 2019r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

5.

 

16 maja 2019r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

 

V.       Uroczystości szkolne

 

 

Lp.

 

 

Termin

 

 

Nazwa uroczystości

 

 

Odpowiedzialni

 

1.

 

3 września 2018r.

 

Inauguracja nowego roku szkolnego

 

Dyrektor

 

2.

 

 

12 października 2018r.

 

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
i Dnia Patrona

 

 

M. Lasota

A. Miętus

Samorząd Uczniowski

(realizacja programu edukacyjnego)

 

3.

 

 

17 października 2018r.

 

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

 

Wychowawca

4.

 

8 listopada 2018r.

 

„Śniadanie daje moc”

(uczniowie szkoły podstawowej)

 

Wychowawcy klas

 

 

5.

 

 

9 listopada 2018r.

 

Koncert z okazji Święta Niepodległości

 

A. Miętus, P. Słowik

 

6.

 

 

29 listopada 2018r.

 

Zabawa andrzejkowa

 

Rada Rodziców, wychowawcy klas

 

7.

21 grudnia  2018r.

Szkolny przegląd kolęd

 

Samorząd Uczniowski,
P. Słowik

 

 

8.

 

6 stycznia 2019r.

Jasełka

 

 

M. Mozgawa,
wychowawcy klas

 

 

9.

 

21 stycznia 2019r.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

Wychowawcy klas 0 – III

 

10.

 

26 stycznia 2019r.

 

Zabawa karnawałowa

 

 

Rada Rodziców

 

11.

 

8 marca 2019r.

 

Dzień Kobiet

 

Samorząd Uczniowski

 

 

12.

 

30 kwietnia 2019r.

 

Uroczysta akademia z okazji
Święta Konstytucji 3 Maja

 

 

A.  Miętus,  P.  Słowik

 

13.

 

19 czerwca 2019r.

 

Pożegnanie absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej

 

 

Wychowawca klasy

 

14.

 

21 czerwca 2019r.

 

Uroczyste zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych

 

 

Dyrektor, wychowawcy klas

 

 

 

VI.      Konkursy, zawody sportowe, wycieczki itp.

 

 

Lp.

 

 

Termin

 

 

Nazwa wydarzenia/konkursu

 

 

Odpowiedzialni

 

1.

28 września 2018r.

Kl. 0-III pt. ,,Kto Ty jesteś ? Polak mały”.

Kl. IV-VIII i IIIG ,,100-lecie odzyskania niepodległości w oczach dzieci i młodzieży”

B. Czajkowska

 

2.

 

9 października 2018r.

,,Dyktando Niepodległościowe”

R. Puzio

 

3.

 

25 października 2018r.

Konkurs plastyczny dla klasy II-III ,,5 porcji zdrowia w szkole”

Wychowawcy klas II i III

 

4.

 

Październik 2018r.

Konkurs plastyczny z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości

U. Urbańska

 

5.

 

21 listopada 2018r.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

,,Życzliwi są wśród nas”

T. Zawadzka

i wychowawcy klas

 

6.

 

25 listopada 2018r.

Dzień Pluszowego Misia

,,Przytul do siebie misia”

Wychowawcy

0-III

 

7.

 

listopad 2018r.

Alfik humanistyczny

R. Puzio

8.

 

listopad 2018r.

Alfik matematyczny

M. Pawłowska

 

9.

3-9 grudnia 2018r.

Obchody Tygodnia Edukacji Informatycznej. Godzina kodowania w każdej klasie.

U. Urbańska

 

10.

18 grudnia 2018r.

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim

B. Lipiarz

 

11.

20 grudnia 2018r.

Konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej

U. Urbańska

 

12.

 

Grudzień 2018r.

Konkurs pięknego czytania

M. Lasota

R. Puzio

J. Lubera

 

13.

5 lutego 2019r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

,,Cyberbezpieczni”

U. Urbańska

 

14.

 

15 marca 2019r.

Owocowy dzień -

,,Dzień banana”

Wychowawcy klas  0-III

 

15.

Marzec 2019r.

Konkurs recytatorski pt. ,,A to Polska właśnie”

M. Lasota

R. Puzio

J. Lubera

 

16.

Marzec 2019r.

Gminny konkurs ortograficzny dla klas III

E. Szwedo

 

 

17.

Marzec 2019r.

Gminny konkurs matematyczny dla klas III

E. Szwedo

18.

10 kwietnia 2019r.

Konkurs plastyczny o tematyce wielkanocnej

U. Urbańska

19.

Kwiecień 2019r.

Konkurs matematyczny - ,,Młody matematyk”

M. Pawłowska

20.

Kwiecień 2019r.

Matematyczna Sztafeta klas V

M. Pawłowska

21.

9 maja 2019r.

Konkurs wokalny ,,Baśniowa piosenka”

Wychowawca klas 0-III

22.

21 maja 2019r.

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

B. Lipiarz

23.

28 maja 2019r.

,,Deutschmeister”- ,,Mistrz Języka Niemieckiego”. Konkurs leksyk-gram

B. Lipiarz

24.

 

 

31 maja 2019r.

Dzień Baśni

Wychowawcy klas 0-III

 

25.

 

31 maja 2019r.

Obchody Światowego Dnia bez papierosa

B.Turek

U. Urbańska

26.

Maj 2019r.

Konkurs ortograficzno-frazeologiczny

M. Lasota

R. Puzio

J. Lubera

27.

Czerwiec 2019r.

Wycieczka do Kompleksu Świętokrzyska Polana dla klas II-III

Wychowawcy klas II-III

28.

Czerwiec 2019r.

Wycieczka do Janowca ,,Magiczne Ogrody”        i Kazimierza Dolnego

T. Zawadzka

B. Czajkowska

Klasa 0-I

 

 

Zmieniony ( 03.10.2018. )