Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności arrow Kalendarz szkolny
23.11.2017.
Kalendarz Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
21.09.2011.

    

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W RZECZYCY DŁUGIEJ

 

I.     Ważniejsze wydarzenia roku szkolnego

 

 

1.

 

Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

4 września 2017 r.

 

 

2.

 

 

Zimowa przerwa świąteczna

 

23 – 31 grudnia 2017 r.

 

3.

 

 

Zakończenie pierwszego okresu

 

12 stycznia 2018 r.

 

4.

 

 

Ferie zimowe

 

29 stycznia – 11 lutego 2018 r.

 

5.

 

 

Wiosenna przerwa świąteczna

 

29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

 

6.

 

 

Egzamin gimnazjalny

 

18, 19, 20 kwietnia 2018 r.

 

7.

 

 

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

22 czerwca 2018 r.

 

8.

 

 

Ferie letnie

 

23 czerwca – 31 sierpnia 2018 r.

 

 

 

II.       Dodatkowe dni wolne od zajęć
dydaktyczno – wychowawczych

 

 

1.

 

18 kwietnia 2018 r. (środa)

 

 

2.

 

 

19 kwietnia 2018 r. (czwartek)

 

3.

 

 

20 kwietnia 2018 r. (piątek)

 

4.

 

 

30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)

 

5.

 

 

2 maja 2018 r. (środa)

 

6.

 

 

4 maja 2018 r. (piątek)

 

7.

 

 

1         czerwca 2018 r. (piątek)

 

 

 

 

 

III.              Okresy przerw w pracy oddziału przedszkolnego

 

 

1.

 

 

od 29 stycznia 2018r. do 4 lutego 2018r.

 

 

2.

 

od 23 lipca 2018r. do 31 sierpnia 2018r.

 

 

 

 

 

 

 

IV.              Terminy zebrań z rodzicami

 

 

1.

 

14 września 2017 r. (czwartek)

 

Zebranie organizacyjno-informacyjne

 

 

2.

 

 

16 listopada 2017 r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

3.

 

 

18 stycznia 2018 r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

4.

 

 

22 marca 2018 r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

5.

 

 

17 maja 2018 r. (czwartek)

 

Wywiadówka

 

 

V.      Uroczystości szkolne

 

 

Lp.

 

 

Termin

 

 

Nazwa uroczystości

 

 

Odpowiedzialni

 

1.

 

4 września 2017r.

 

Inauguracja nowego roku szkolnego

 

 

Dyrektor

 

 

2.

 

 

10 października 2017r.

 

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

 

 

Wychowawca

 

3.

 

 

13 października 2017r.

 

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
i Dnia Patrona

 

 

Samorząd Uczniowski

(M. Lasota, J. Lubera)

 

4.

 

 

8 listopada 2017r.

 

„Śniadanie daje moc”

(uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum)

 

 

Wychowawcy klas

 

 

5.

 

 

10 listopada 2017r.

 

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

 

A. Miętus, P. Słowik

 

6.

 

 

30 listopada 2017r.

 

Zabawa andrzejkowa

 

Rada Rodziców, wychowawcy klas

 

7.

 

 

22 grudnia  2017r.

 

 

 

Szkolny przegląd kolęd

 

 

Samorząd Uczniowski,
(M. Lasota, J. Lubera),
P. Słowik

 

 

8.

 

 

6 stycznia 2018r.

 

 

Jasełka

 

 

M. Mozgawa,
 U. Urbańska, wychowawcy klas

 

 

9.

 

 

22 stycznia 2018r.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

Wychowawcy klas 0 – III

 

10.

 

27 stycznia 2018r.

 

 

Zabawa karnawałowa

 

 

Rada Rodziców

 

11.

 

8 marca 2018r.

 

Dzień Kobiet

 

Samorząd Uczniowski

(M. Lasota, J. Lubera)

 

 

12.

 

 

28 marca 2018r.

 

 

Misterium Męki Pańskiej

 

 

M. Mozgawa

 

 

13.

 

27 kwietnia 2018r.

 

Uroczysta akademia z okazji
Święta Konstytucji 3 Maja

 

 

A.  Miętus,  P.  Słowik

 

14.

 

 

1 czerwca 2018r.

 

 

Dzień Dziecka

 

 

Wychowawcy klas, Rada Rodziców

 

 

15.

 

21 czerwca 2018r.

 

Pożegnanie absolwentów gimnazjum

 

 

Wychowawca klasy

 

16.

 

22 czerwca 2018r.

 

Uroczyste zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych

 

 

Dyrektor, wychowawcy klas

 

 

VI.     Konkursy, zawody sportowe, wycieczki itp.

 

 

Lp.

 

 

Termin

 

 

Nazwa wydarzenia/konkursu

 

 

Odpowiedzialni

 

1.

 

wrzesień 2017 r.

 

Wycieczka rowerowa – piknik integracyjny
w Kępie Rzeczyckiej z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”

 

 

T. Zawadzka

 

2.

 

 

wrzesień 2017 r.

 

Zawody sportowe lekkoatletyczne

 

A. Pomykała

 

3.

 

 

11 października 2017 r.

 

Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej
w Nowej Dębie – oddział przedszkolny

 

 

B. Czajkowska

 

4.

 

 

październik 2017 r.

 

Konkurs plastyczny „Tadeusz Kościuszko
Nasz Patron – Nasz wzór”

 

 

U. Urbańska

 

 

5.

 

 

październik 2017 r.

 

Zawody w piłce koszykowej

 

A. Pomykała

 

6.

 

 

21 listopada 2017 r.

Światowy Dzień Życzliwości „Znajdź się wśród życzliwych” – kl. I – VII

 

 

T.  Zawadzka

 

7.

 

 

25 listopada 2017 r.

 

Dzień Pluszowego Misia. Nauka i zabawa
z misiem – kl. 0 - III

 

 

Wychowawcy klas 0 - III

8.

 

listopad 2017 r.

 

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas I – VII
„Moja karta kredytowa”

 

 

E. Szwedo

 

9.

 

 

listopad 2017 r.

 

Alfik matematyczny

 

 

M. Pawłowska

 

10.

 

listopad 2017 r.

 

Konkurs pięknego czytania dla uczniów
klas IV – VII

 

 

R. Puzio, J. Lubera,
M. Lasota

 

11.

22 grudnia 2017 r.

 

Konkurs plastyczny o tematyce bożonarodzeniowej

 

 

U. Urbańska

 

12.

 

 

grudzień 2017 r.

 

Wyjazd do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, klasy 0 – III

 

 

B. Czajkowska

 

13.

 

grudzień 2017 r.

 

Konkurs historyczny „Znam patrona mojej szkoły”

 

 

A. Miętus

 

14.

 

 

grudzień 2017 r.

 

Alfik humanistyczny

 

 

R. Puzio

 

15.

 

styczeń 2018 r.

 

„W białej krainie” – konkurs zimowej piosenki

 

 

Wychowawcy klas 0 - III

 

16.

 

styczeń 2018 r.

 

Olimpusek z języka angielskiego – klasy II – III

 

 

T. Zawadzka

 

17.

 

styczeń 2018 r.

 

Bogowie i Herosi – konkurs mitologiczny

 

 

R. Puzio

18.

styczeń 2018 r.

 

Zawody w piłce siatkowej

 

 

A. Pomykała

19.

luty 2018 r.

 

„Nie pal przy mnie proszę” – konkurs plastyczny – klasy 0 – III

 

 

T. Zawadzka

20.

luty 2018 r.

 

„Dumka na dwa serca” – koncert poezji śpiewanej

 

 

R. Puzio, J. Lubera

21.

luty 2018 r.

 

Razem tworzymy lepszy Internet – dzień

bezpiecznego Internetu – konkurs plastyczny, multimedialny

 

 

B. Turek, U. Urbańska

22.

marzec 2018 r.

 

Konkurs literacki dla klas III – VII „Co bym zrobił gdybym został milionerem?”

 

 

E. Szwedo

 

23.

marzec 2018 r.

 

Wyjazd do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli – klasy 0 – III

 

 

B. Czajkowska

24.

 

 

marzec 2018 r.

 

 

Przepis na zdrową przekąskę w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem” – klasy II  - III

 

 

T. Zawadzka

 

 

 

25.

 

marzec 2018 r.

 

Konkurs plastyczny – „Pisanka XXL”

 

 

U. Urbańska

26.

marzec 2018 r.

 

Szkolny konkurs recytatorski

 

R. Puzio, J. Lubera,
M. Lasota

 

27.

marzec – kwiecień 2018 r.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

 

U. Urbańska

28.

marzec – kwiecień 2018 r.

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

 

U. Urbańska

29.

marzec – kwiecień 2018 r.

 

Matematyczna Sztafeta Klas Piątych

 

 

M. Pawłowska

30.

kwiecień 2018 r.

 

„Piramida zdrowia” – konkurs na najciekawszą pracę plastyczną (klasy II – III)

 

 

T. Zawadzka

31.

kwiecień 2018 r.

 

 

Konkurs ortograficzno – frazeologiczny
(etap szkolny, klasy II – III gimnazjum)

 

 

M. Lasota

 

32.

kwiecień – maj 2018 r.

 

Młody Matematyk – konkurs dla klasy
II gimnazjum

 

 

M. Pawłowska

33.

maj 2018 r.

 

 

„Na co wydasz pieniądze zaoszczędzone
w SKO?” – konkurs plastyczny dla klas I – VII

 

 

E. Szwedo

 

34.

maj 2018 r.

 

Wyjazd do gospodarstwa „Madejówka”
w Obojnej – klasy 0 – III

 

 

B. Czajkowska

35.

maj 2018 r.

 

Dzień Baśni

 

 

Wychowawcy klas 0 - III

36.

maj 2018 r.

 

Konkurs leksykalno – gramatyczny z języka angielskiego

 

 

A. Taczańska

37.

maj 2018 r.

 

Organizacja „Zielonej szkoły” na zakończenie pierwszego etapu nauki

 

 

T. Zawadzka, A. Miętus

38.

maj 2018 r.

 

Konkurs Ortograficzno – frazeologiczny
(etap powiatowy)

 

 

M. Lasota

39.

maj 2018 r.

 

Znajdź właściwe rozwiązanie. Jestem odpowiedzialny za własne zdrowie. Nie palę.

 

 

B. Turek, U. Urbańska

40.

maj 2018 r.

 

Zawody w piłce nożnej

 

 

A. Pomykała

41.

czerwiec 2018 r.

 

Wycieczka do Bałtowa dla klas I – II

 

 

E. Szwedo, T. Stanek

42.

czerwiec 2018 r.

 

„Dzień Truskawki w Naszej Szkole”

 

 

Wychowawcy klas 0 - III

43.

czerwiec 2018 r.

 

Wycieczka rowerowa do miejscowości

Kochany – klasa II

 

T. Stanek

 

 

 

 

 
Zmieniony ( 06.10.2017. )