Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.11.2018.
W przededniu edukacyjnych świąt – Dzień Patrona i Komisji Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
17.10.2016.
 Corocznie 14 października obchodzimy w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także Dzień Patrona, Tadeusza Kościuszki. Z uwagi na pierwsze ze świąt dzień ten jest wolny od zajęć dydaktycznych dla nauczycieli, dzieci i młodzieży pod warunkiem, że ci ostatni nie korzystają wówczas z zajęć szkolnych o charakterze wychowawczym. Toteż uroczysta akademia z obu wymienionych okazji odbyła się w naszej szkole w czwartek 13 października 2016 r. i upłynęła pod wdzięcznym hasłem podziękowań za piękną postawę Patrona, za trud i radość zatrudnionych w szkolewszystkich jej pracowników. 
Przybrana uroczyście sala gimnastyczna wypełniła się dźwiękami, jakie wydaje w Krakowie w ważnych dla narodu chwilach dzwon Zygmunt, by następnie przedstawić zebranym miniretrospekcję z Krakowskiego Rynku z roku 1794 – historycznej przysięgi Naczelnika Tadeusza Kościuszki składanej Ojczyźnie. Ta część upłynęła w podniosłym stylu, a zakończyła ją piękna ballada dedykowana „bohaterowi trudnych lat”.  
W drugiej części uroczystości, podczas Gali Owocowo – Cukierkowej, uczniowie z humorem podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły za to, że szkoła jest dla nich drugim domem i mogą się w niej czuć dobrze i bezpiecznie. Przy tej okazji pan dyrektor Jacek Bochniak odczytał na forum list z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej od wójta naszej gminy, pana Jana Pyrkosza. Następnie z rąk pana dyrektora dyplomy i nagrody za wzorową pracę otrzymali wyróżnieni w ten sposób nauczyciele oraz pracownicy niedydaktyczni ZS w Rzeczycy Długiej.
Pan dyrektor, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły pragną szczególnie serdecznie podziękować Radzie Rodziców oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wszystkie przemiłe oznaki wdzięczności, szacunku i sympatii.
   tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 17.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »