Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
18.11.2018.
Choć klasy wciąż pełne słońca, wakacje dobiegły końca … Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.09.2016.
 „Wiedza nam siłą i tarczą”, czyli hymnem szkoły rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej, któremu patronuje bohater narodowy Tadeusz Kościuszko. Taką patetyczną nutą, po powrocie z pobliskiego kościoła, gdzie odbyła się msza św., rozbrzmiewały mury naszej szkoły podczas corocznej powakacyjnej uroczystości prowadzonej przez pana dyrektora, Jacka Bochniaka. W swoim inauguracyjnym przemówieniu pan dyrektor zwrócił się do całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza do 172 uczniów, spośród których szczególnie przywitał pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, poświęcając im część swojego wystąpienia.
Gospodarz naszej szkoły nawiązał w swojej wypowiedzi do sentencji autorstwa Walta Disney’a, głoszącej:  „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”, która niesie ze sobą przesłanie na przyszłość każdego ucznia. W inauguracyjnym rozpoczęciu roku szkolnego jak zwykle licznie uczestniczyli również rodzice uczniów, będący zawsze wsparciem dla swoich pociech i ich nauczycieli.
   tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Zmieniony ( 05.09.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »