Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
13.12.2018.
Ogólnie „szczęśliwa siódemka” – o tegorocznych wynikach egzaminów gimnazjalnych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
23.06.2016.
Od 17 czerwca znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których w bieżącym roku szkolnym przystąpiło szesnastu uczniów klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w  Rzeczycy Długiej. Nasi gimnazjaliści - idąc śladem chlubnych wyników sprawdzianu młodszych kolegów z podstawówki - wykazali się satysfakcjonującymi szkołę wiadomościami oraz umiejętnościami zarówno z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego, które sprawdzały odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji.
Większości z nich nie przysporzyły również problemów zadania z historii czy z matematyki, gdyż z wszystkich wymienionych części gimnazjaliści uplasowali się w siódmym staninie skali pomiaru stosowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Staninowa siódemka  oznacza, że wynik jest uznawany za wysoki i daje bardzo dobre rokowania w aspekcie edukacyjnej przyszłości naszych absolwentów w szkole ponadgimnazjalnej. Warto także nadmienić, iż trzecioklasistka, Karolina Pęk, uzyskała z historii wynik maksymalny, czyli zrealizowała zadania w stu procentach, co niewątpliwie jest zawsze postrzegane w kategoriach znaczącego sukcesu. Za sukces poczytujemy sobie również fakt, iż wyniki egzaminacyjne naszej szkoły z wymienionych części były kilkuprocentowo wyższy od wyniku uczniów osiąganych w gminie, powiecie czy województwie. Przedmioty przyrodnicze oraz język obcy nowożytny wypadły standardowo, bo na poziomie średnim. Jednak w części językowej – język angielski, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym wyniki naszych uczniów znacznie przewyższyły wyniki osiągane przez uczniów  gimnazjów  w  gminie  (o 12,3%), w  powiecie  oraz  w  województwie.   
    tekst: M. Lasota

Image
Zmieniony ( 23.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »