Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
13.12.2018.
Znowu najlepsi w gminie! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
25.05.2016.
 Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty ma szczególne znaczenie. To ostatni przeprowadzany w takiej formie egzamin wiedzy i umiejętności dla uczniów kończących szkołę podstawową. Tym bardziej cieszą nas jego wyniki, które po raz kolejny uplasowały naszą szkołę w czołówce placówek edukacyjnych na terenie naszej gminy. Sprawdzian składał się z dwóch części: część I: język polski i matematyka oraz część II: język angielski. W obu nasi uczniowie uzyskali najwyższe wyniki w gminie oraz wyższe lub porównywalne z  średnimi wynikami uzyskanymi w powiecie i w województwie.
W skali znormalizowanej dziewiątki, tzw. skali staninowej,  która pokazuje jaką pozycję zajmuje wynik szkoły na tle wyników ogólnopolskich, nasi szóstoklasiści osiągnęli z części pierwszej statnin 6 (wyżej średni) oraz statnin 5 (średni) z języka angielskiego.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica Agnieszka Pamuła, która uzyskała maksymalną liczbę punktów z wszystkich przedmiotów objętych egzaminem (statnin 9 – najwyższy). Jest to jedyny taki wynik w gminie. Gratulujemy tegorocznym absolwentom i mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte    w szkole podstawowej zaprocentują wspaniałymi osiągnięciami w klasach programowo wyższych.
      tekst: R. Puzio
 
Image
 
Image 
Zmieniony ( 25.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »