Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
23.01.2019.
Konkursowy listopad Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.11.2007.
          7 listopada 2007 roku w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Otóż odbył się finał aż dwóch konkursów. Oba konkursy adresowane były do najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli klas I – III skoły podstawowej. Występy uczestników podziwiali i oklaskiwali ich koledzy i koleżanki

          Najpierw zaprezentowali się uczestnicy konkursu „O jesieni piszą dzieci”. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Beata Czajkowska, Elżbieta Szwedo i  Teresa Zawadzka. Zmagania nie były łatwe, bowiem uczniowie mieli za zadanie samodzielnie ułożyć wiersz o tematyce jesiennej. Na tym nie koniec.     Otóż ten wiersz należało potem pięknie wyrecytować. I znów dzieci zaskoczyły organizatorki. Poziom wierszy przyszedł najśmielsze oczekiwania, a i recytacja stała na wysokim poziomie.Powołana komisja miała nie lada orzech do zgryzienia. Jednak musiała podjąć decyzję. Oto wyniki obrad: pierwsze miejsce zajęła Natalia Buława  z klasy III, drugie miejsce Karolina Wojtala z klasy I a trzecie miejsce Paulina Mańkowska z klasy III. Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Żurawskiej z klasy II i Angelice Niedopad z klasy I.         

    Drugi konkurs nosił tytuł „Moja skarbonka”. Jego organizatorką była pani Elżbieta Szwedo, która opiekuje się Szkolną Kasą Oszczędności. Uczniowie, którzy chcieli wziąć udział w konkursie mieli wykonać samodzielnie skarbonkę.           Dzieci poważnie potraktowały zadanie. Efektem ich pracy były prawdziwe dzieła sztuki. Powołana do oceny komisja miała bardzo trudne zadanie.Po długich naradach i dyskusjach wyłonieni zostali zwycięzcy. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Wojtala z klasy I, drugie miejsce Angelika Niedopad też z klasy I, a trzecie miejsce Natalia Buława z klasy III. Były też i wyróżnienia, a zdobyli je: Karolina Kułaga, Łukasz Sęk i  Patryk Tracz, wszyscy z klasy I.       Wszyscy nagrodzeni w obu konkursach otrzymali nagrody rzeczowe.

Image

 Image 

Image

 Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

                                                                    Beata Czajkowska

 

 

 

Zmieniony ( 13.11.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »