Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Pasowanie na ucznia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.10.2007.
        18 października 2007r. w Zespole Szkół  w Rzeczycy Długiej odbyła się jedna z  najważniejszych szkolnych uroczystości - Ślubowanie uczniów pierwszej klasy. Na początku wszystkich bardzo ciepło i  serdecznie przywitał dyrektor szkoły Pan Jacek Bochniak i  jednocześnie podziękował zebranym za  przybycie na tę  uroczystość.  Swoją obecnością zaszczycili m. in. Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Pan Jan Pyrkosz, Sekretarz Gminy Pani  Małgorzata Nowak, Rodzice, Grono Pedagogiczne i inni  goście

          

 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

          W obecności tak licznie zgromadzonych Gości uczniowie klasy pierwszej zostali poddani „egzaminowi”. Wykazali się doskonałą znajomością zasad obowiązujących w szkole.  Swoim występem  dzieci udowodniły, że w pełni osiągnęły dojrzałość szkolną i mogą być przyjęte  do społeczności szkolnej. Tym bardziej, że starsi uczniowie z klasy drugiej  pięknie ich powitali, udzielili im wiele  dobrych rad i zapewnili wsparcie ze swojej strony. Duże zainteresowanie wśród pierwszoklasistów wywołało pojawienie się postaci Dobrej Wróżki, która poprowadziła dzieci przez cztery krainy – Śpiewu, Pięknej Mowy, Grzeczności i  Mądrości. Po sprawnym rozwiązaniu wszystkich zadań z poszczególnych krain przywróciła dzieciom ich mądrość na którą  wcześniej zła wiedźma rzuciła czar. Po występie artystycznym  i dostojnie odśpiewanym Hymnie Polski nastąpił wzruszający moment ślubowania:                                                                                                                     „ Uroczyście Ślubuję dbać o honor i dobre imię mojej klasy i szkoły...”
-pierwszoklasiści dumnie wypowiadali słowa ślubowania składane w obliczu wszystkich zebrany. Jak każe szkolna tradycja po ślubowaniu odbyło się Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej, które dostarczyło wiele emocji  najmłodszym uczniom i ich rodzicom.

 Image

Image

 Dyrektor  Szkoły   Pasował i tym samym przyjął do społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej następujących uczniów Angelikę Niedopad, Karolinę Wojtalę, Magdalenę Wierny, Wiktorię Wasylkowską, Gabrielę Skrzypek, Annę  Gremską, Klaudię Buławę, Karoliną Pęk, Wiktorię Mazur, Karolinę Kułagę, Łukasza Sęka, Gabriela Krawca, Kamila Drzewi, Patryka Tracza, Adriana Włocha, Mateusza Wykę i Artura Ziarno. Po uroczystym pasowaniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali od  Dobrej Wróżk „Drzewko szczęścia” -  „Posadźcie go przy szkole i patrzcie jak rośnie razem z Wami” Takim słowami Wróżka pożegnała się z pierwszakami życząc im wiele radości i samych sukcesów  w nauce.

 Image

 Powodzenia w nauce, dużo radości i cierpliwości życzył  również  Pan Wójt, a Pani Sekretarz obdarzyła pierwszoklasistów słodyczami na „dobry i słodki początek”.  Miłym akcentem kończącym uroczystość były upominki dla pierwszaków od starszych kolegów oraz tuby obfitości od wzruszonych rodziców.  Wspólne zdjęcie i wręczenie  pamiątkowych dyplomów  było ukoronowaniem tej miłej uroczystości, która gromadzi w jednym czasie uczniów, rodziców i nauczycieli i łączy ich wysiłek na progu długiej drogi, która zwie się EDUKACJĄ. 

Zmieniony ( 17.11.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »