Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
W krainie dinozaurów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
26.06.2007.

 

        Jak wyglądały te wymarłe już dawno zwierzęta, mieli okazję przekonać się najmłodsi uczniowie naszej szkoły podstawowej. W środę 6.06.2007 roku wyruszyli oni na autokarową wycieczkę do Bałtowa. W wycieczce wzięło udział 41 dzieci z klas 0 – IV. Zorganizowały ją panie Beata Czajkowska i Teresa Zawadzka.

Image

 

Image

 

 Image

 

 

Przy pięknej pogodzie uczniowie zwiedzali Bałtowski Park Jurajski. Zobaczyli tu wiele figur dinozaurów, które (jak zapewniała pani przewodnik) wykonane zostały  w skali 1:1. Zachwytom nie było końca. I nadziwić się dzieci nie mogły,  że tak ogromne gady żyły kiedyś na świecie.

 

 Image

 

Image

 

Image

            Po tych atrakcjach mali turyści udali się do Zwierzyńca Bałtowskiego. Już sam sposób poruszania się po zwierzyńcu wywołał zachwyt. Dzieci zostały ulokowane w autobusach znanych im dotąd tylko z telewizji. Były to autobusy sprowadzone z USA, a które rozwożą do szkół amerykańskich uczniów. Dzieci miały okazję podziwiać wiele różnych gatunków zwierząt, które nie zostały zamknięte w klatkach, tylko mogą cieszyć się dużą swobodą. Widziały m.in.: antylopy, strusie, wielbłądy, dziki oraz wiele innych okazów, których nie można spotkać na naszych terenach. O wszystkich tych zwierzętach bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik.                                                                                                         

Po wyjściu ze zwierzyńca wszyscy udali się na plac zabaw. Tu czekało na nich mnóstwo atrakcji, jak np.: odkopywanie z piasku szkieletu dinozaura. Zabawa bardzo ich zmęczyła, ale większość dzieci zapowiedziała, że bardzo chciałaby jeszcze raz przyjechać do Bałtowa.

Zmieniony ( 26.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »