Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Dzień Matki i Ojca Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.06.2007.
    Święta i uroczystości oraz związane z nimi obchody są bardzo ważną sferą ludzkiego życia. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile westchnienia, wypoczynek, radość i zabawa, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. Do takich momentów z pewnością należy obchodzony co roku w każdej szkole  Dzień Matki, a nieco później Dzień Ojca.
Wielu rodziców, żyjąc nerwowo, pośpiesznie, często zapomina, czym są uroczystości rodzinne w wychowaniu dzieci. Niektórzy uznają, że polegają one na organizowaniu wielkich i kosztownych przyjęć, a zapominają, że dzieciom potrzebny jest miły, zabawny nastrój, dużo swobody i okazji  do wspólnie spędzonego czasu z rodzicami . Uznaliśmy więc, że dobrze będzie, jeśli połączymy  te uroczystości w jedną z udziałem obojga rodziców i dzieci.

I tak 28 maja 2007r.w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy przepiękne Święto  Rodziców pod hasłem: „Za czułe serca, mądre nakazy  w Dniu Waszego Święta, dziękuję sto razy”

Image
Choć spotkanie miało miejsce w godzinach popołudniowych, przybyło na nie niespodziewanie dużo rodziców, nawet z młodszym lub starszym rodzeństwem, a niekiedy  i ciocie.
 Uczniowie klas 0 – III dostarczyli wiele radości i wzruszeń swoim rodzicom przygotowując dla nich piękny program artystyczny. Dzieci  dla swoich ukochanych  rodziców  śpiewały wspaniałe piosenki  i mówiły przepiękne wierszyki. Każdy starał się zaprezentować jak najlepiej nawet tym, którym brakowało na próbach czasem odwagi, to dziś pokazały klasę.

Image

Image

Ale to nie wszystko: uczniowie klasy „O” zaprezentowali się również w roli aktorów, gdzie pięknie  zagrali w przedstawieniu „Kopciuszek”.  Wszyscy świetnie się bawili, a uwieńczeniem pięknego programu artystycznego był krótki występ grupy tańczącej, która zaprezentowała piękny układ taneczny.Starania młodych artystów nagrodzone były gromkimi brawami. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że są nie tylko pojętnymi uczniami, ale i pełnymi wdzięku aktorami z olbrzymim przejęciem pracującymi na uśmiech i brawa ze strony gości.Uroczystość przebiegała w miłej  i sympatycznej atmosferze, a na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiaty i samodzielnie wykonane prezenty oraz laurki z życzeniami i podziękowaniami.

 Image

Image

Image

A uczniowie klasy „0” zaprezentowali również wystawę pod hasłem „Portret  mamy w oczach sześciolatka”, która dostarczyła mamom wspaniałej, humorystycznej zabawy podczas odgadywania swojej podobizny. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do swoich klas na kawę, herbatkę i słodki poczęstunek. To był niezwykły dzień w życiu naszej szkoły.   

Zmieniony ( 28.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »