Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności
19.03.2019.
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.01.2007.

Dzień Babci i Dziadka


         Tradycją stały się już coroczne spotkania z okazji Dnia Babci  i Dziadka, podczas których czas gościom umilają uczniowie  naszej szkoły.
To święto jest szczególnie bliskie uczniom klas młodszych. Co roku z wielkim zaangażowaniem przygotowują dla swoich bliskich wspaniałą uroczystość. Tego roku impreza miała szczególny rozmiar, ponieważ  uczniowie klas młodszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej mieli niewątpliwą przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków z naszej miejscowości na przygotowany z okazji ich święta program artystyczny.


       Święto Babci i Dziadka jest wspaniałą okazją do wspólnego spotkania.
I tak 22 stycznia 2007r. o godz. 15.00 w myśl  hasła widniejącego na zaproszeniach „Babciu Miła, Dziadziu  Drogi  musisz wstąpić w nasze progi!” w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej spotkały się nie tylko Babcie i Dziadkowie, którzy mają wnuki w naszej szkole, ale również swoją obecnością zaszczycili nas wszyscy chętni , Ci co mają już wnuki dorosłe.


       Jako pierwsi wystąpili  najmłodsi uczniowie z klasy zerowej, a następnie uczniowie      z klas I - III . Młodzi artyści pod opieką wychowawczyń   przedstawiły scenkę teatralną pt.”100 lat Babciom i Dziadziom” oraz zaprezentowały pełne miłości i wdzięczności  wiersze, skecze i piosenki oraz złożyli życzenia, by byli zawsze uśmiechnięci, szczęśliwi i zdrowi. Życzyli  wszystkim Babciom i Dziadkom również dużo siły i codziennej radości oraz jeszcze wielu lat życia bez trosk i w pomyślności. Uroczystość uświetniła także prezentacja  tańca „Krakowiaczek ” w wykonaniu zespołu  z klas II – III.   


Na koniec zamiast tradycyjnego sto lat wszyscy uczniowie zaśpiewali gościom piosenkę na znaną  melodię „Szła dzieweczka...” piosenkę pt. „Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też....” Słuchając  tak szczerego, prosto z serc płynącego śpiewu Babcie
 i Dziadziowie byli dumni ze swoich wnucząt i nie kryli łez wzruszenia.
Po występie artystycznym dzieci z klas O- III zaprosiły dziadków i  babcie do swoich klas.
Tu na gości czekał słodki poczęstunek, herbatka i kawusia przygotowana przez rodziców.
W międzyczasie dzieci wręczały wykonane przez siebie laurki i upominki dla swoich babć
 i dziadków oraz robili razem pamiątkowe zdjęcia.


     Po uroczystości wychodzący goście z zadowoleniem dziękowali za miło spędzone chwile oraz wspaniałe umiejętności wszystkich „aktorów”.
Dziękując im za tak liczne przybycie, zapraszaliśmy już na następne uroczystości.
Z pewnością będziemy kontynuować rozpoczętą działalność w prowadzeniu takich imprez, ponieważ wiemy, że uczniowie dzięki temu nabierają śmiałości i odwagi w prezentowaniu się przed szerszą publicznością.

Teresa Zawadzka

Zmieniony ( 12.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »