Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności arrow Nasze przedszkole
18.12.2018.
Nasze przedszkole
Świąteczna tradycja ubierania choinki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
17.12.2018.
 Okres świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka - choinki. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tej pięknej tradycji. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania drzewka. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka przyniesione z domu. Choinka wygląda prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.   
Zmieniony ( 18.12.2018. )
Czytaj całość
 
Mikołajki w przedszkolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
06.12.2018.
 6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Święty  Mikołaj został gorąco przywitany przez dzieci piosenką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez  Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Zmieniony ( 06.12.2018. )
Czytaj całość
 
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.11.2018.
 Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Nasze przedszkole Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziło w piątek 23 listopada. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł ze swoim misiem. Na samym początku dzieci zebrały się w kole, by przywitać, a także przedstawić swojego misia. Podczas powitania misiów w naszym przedszkolu dzieci opisywały swoje misie, określały jego kolor, wielkość, liczyły ile jest misiów w przedszkolu, a także układały misie od największego do najmniejszego.
Zmieniony ( 30.11.2018. )
Czytaj całość
 
Święto przedszkolaków Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.11.2018.
 Dzień 28 listopada 2018r. pozostanie długo w pamięci dzieci z Punktu Przedszkolnego w Rzeczycy Długiej i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice, dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem pan Jan Pyrkosz, Przewodniczący Rady Gminy pan Edward Wermiński, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Justyna Szwedo, Inspektor ds. Oświaty pani Joanna Dudzińska, Prezes Fundacji Ludzie Umiejętności Kultura pan Dariusz Bukowski. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i  krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią.
Zmieniony ( 30.11.2018. )
Czytaj całość