Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej
Aktualności arrow Nasze przedszkole
19.04.2019.
Nasze przedszkole
Marzec - kolejny miesiąc za nami ... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.04.2019.
 Marzec był dosyć długim miesiącem, a zarazem bardzo aktywnym, kolorowym i pracowitym dla naszych maluchów. Przedszkolaki zostały przeniesione do krainy, w której żyją zwierzęta zamieszkujące ZOO, kolejną przygodą było poznanie zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze miód i przy okazji miały szansę skosztowania tego przysmaku. Poza tym były również świadkami pożegnania zimy i zapoznania się ze zwiastunami wiosny, poznały gatunki kwiatów wyrastających na wiosnę oraz zdobyły wiedzą dotyczącą tej pory roku.
Zmieniony ( 05.04.2019. )
Czytaj całość
 
Przedstawienie kukiełkowe Calineczka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
22.03.2019.
 W dniu 19 marca 2019 r. przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz klasy I gościły Teatr Lalek Kukiełkowych  ,,Bajka”, który wystawił przedstawienie  pt. ,,Calineczka”. Kukiełki i wspaniała gra aktorska  zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie i przeniosły je w kolorowy świat baśni. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je, na co najlepszym dowodem okazały się  ich spontaniczne reakcje.  Były chwile westchnień, śmiechu, ciszy, ale i głośnych oklasków. Na szczęście historia Calineczki zakończyła się szczęśliwie, a dzieci z wielką radością nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
           tekst: M. Ziółkowska
Zmieniony ( 22.03.2019. )
Czytaj całość
 
W trosce o bezpieczeństwo dzieci Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
07.03.2019.
 W dniu 5 marca 2019 r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście: pan Jan Pyrkosz – Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, pan Józef Hajdo - Kierownik Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem oraz pracownik Urzędu Gminy - pani Joanna Dudzińska.  Podczas wizyty maluchy zostały obdarowane ,,spacerowym, odblaskowym wężem”, kamizelkami, opaskami odblaskowymi oraz pięknymi kolorowankami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa drogowego. Po uroczystym wręczeniu ,,węża” przedszkolaki odbyły swój pierwszy spacer po sali przedszkolnej w towarzystwie  gości. Po krótkim ,,spacerze” maluchy zabrały się do oglądania kolorowanek.
Zmieniony ( 07.03.2019. )
Czytaj całość
 
Kolejne miesiące za nami ... - podsumowanie pracy przedszkola Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.03.2019.
 Kolejne miesiące, które spędziliśmy wspólnie w naszym przedszkolu upłynęły nam na doskonaleniu umiejętności na  płaszczyźnie słownej i ruchowej. Rozwijaliśmy  również zdolności plastyczne i muzyczne maluchów. Poruszaliśmy tematykę zimy, mówiliśmy o jej krajobrazie i o tym czym się charakteryzuje ta pora roku. Hucznie obchodziliśmy też ,,Dzień Babci i Dziadka”, bawiliśmy się na zabawie karnawałowej oraz rozmawialiśmy o baśniach, bajkach i legendach. Ten czas upłynął nam bardzo szybko, a już niebawem zaczniemy przygotowania do tematyki wiosennej.
       tekst: B. Giec Kocielska
Zmieniony ( 05.03.2019. )
Czytaj całość
 
Warsztaty muzyczne dla najmłodszych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.02.2019.
 26 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne z przedstawicielami Pracowni Artystycznej Jaszczur & Przyjaciele. Prócz przedszkolaków w spotkaniu wzięły udział dzieci z zerówki oraz klasy I. Goście w rytmie piosenek i przy dźwiękach muzyki wprowadzili dzieci w niezwykły świat instrumentów dętych. Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję zobaczyć różne instrumenty takie jak tubę czy puzon, ale poznały też ich budowę oraz sposób w jaki wydobywa się z nich dźwięk . Niektórzy mieli nawet okazję samodzielnie spróbować gry. Bardzo dziękujemy Pracowni Artystycznej Jaszczur & Przyjaciele za miłe spotkanie, które przyniosło dzieciom wiele radości i sprawiło, że na ich buziach pojawił się uśmiech.
Zmieniony ( 28.02.2019. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17