W niedzielę 8 maja 2016r. odbyły się 58 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkoatletyce. Udział w tej imprezie sportowej zaznaczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. W ramach zawodów rozegrany został bieg Sztafety Papieskiej na dystansie 5x200m. Konkurencja ta odbywa się ku pamięci Jana Pawła II i jest jednocześnie promocją "Królowej sportu", jaką jest lekkoatletyka. W sztafecie startują reprezentacje szkół gimnazjalnych w składzie dwóch dziewcząt, dwóch chłopców i opiekuna.

Gimnazjum w Rzeczycy Długiej reprezentowali Dominika Szymańska, Weronika Sikora, Artur Ozga (wszyscy kl. 1 gimnazjum), Bartłomiej Miętus (kl. 2 gimnazjum) oraz opiekun, nauczyciel wf Robert Matuszak. Na starcie biegu stanęła Dominika Szymańska i to ona bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację, ustawiając swoją drużynę na drugiej pozycji. Przekazała pałeczkę sztafetową Bartkowi Miętusowi, który szybko wyprowadził zespół na pierwsze miejsce. Na kolejnej zmianie pobiegł Artur Ozga, po którym do biegu ruszył Robert Matuszak. Obaj powiększyli przewagę nad pozostałymi sztafetami i kończąca bieg Weronika Sikora, z przewagą ponad 50m., bezpiecznie finiszowała po zwycięstwo w biegu.
W nagrodę zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar i złote medale, które wręczał Prezydent Stalowej Woli.
   tekst: R. Matuszak