W sobotę, 5 marca 2016 r., w Chwałowicach odbyła się Gminna Gimnzjada w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Wśród zespołów, biorących udział w rozgrywkach, nie mogło zabraknąć reprezentacji Gimnazjum w Rzeczycy Długiej. Pozostałe drużyny reprezentowały szkoły z Radomyśla nad Sanem, Antoniowa i Chwałowic.
Drużynę dziewcząt z Rzeczycy Długiej reprezentowały: Roksana Cebula kl. 1, Katarzyna Pacholec kl. 2, Aleksandra Nowak kl. 2, Wiktoria Mazur kl. 3, Angelika Niedopad kl. 3, Gabriela Skrzypek kl. 3, Karolina Wojtala kl. 3. Skład drużyny chłopców tworzyli: Marcin Wojtala kl. 1, Maciej Błaszczyk kl. 2, Bartłomiej Miętus kl.2, Kamil Stelmach kl. 2, Patryk Wojtala kl. 2, Kamil Drzewi kl. 3, Patryk Tracz kl.3. Opiekunem obu drużyn był nauczyciel WF, Robert Matuszak.
W przypadku dziewcząt losowanie połączyło nasze reprezentantki z drużyną z Radomyśla nad Sanem. Udana gra w pierwszym secie pozwoliła uzyskać naszej drużynie przewagę, którą niestety dziewczęta straciły w drugim i trzecim starciu. Przegrana 1:2 w tym meczu skutkowała późniejszą grą o miejsce 3 z drużyną z Antoniowa. Mecz ten reprezentantki Rzeczycy Długiej gładko wygrały 2:0.
Losowanie w kategorii chłopców ponownie połączyło naszą drużynę z ekipą z Radomyśla nad Sanem. W pierwszej akcji meczu urazu doznał Kamil Drzewi, który powrócił na boisko po krótkiej przerwie w grze. Chłopcy dzielnie walczyli o każdy punkt w meczu i zasłużenie wygrali 2:1. Zwycięstwo nominowało naszych zawodników do gry o pierwsze miejsce w turnieju. W finale po drugiej stronie siatki stanęli gospodarze rozgrywek, zawodnicy z Chwałowic, którzy w tym dniu byli świetnie dysponowani. Po bardzo zaciętej walce reprezentanci Gimnazjum w Rzeczycy Długiej ulegli rywalom 0:2 i ostatecznie zajęli drugie miejsce w zawodach.
Dziękujemy uczniom za udział w rozgrywkach i gratulujemy walecznej postawy na boisku.

tekst i zdjęcia: R. Matuszak