Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Z dniem 25 czerwca 2021 roku skończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i rozpoczął się czas wakacyjnego odpoczynku. Nie zdołaliśmy nacieszyć się murami szkoły i sobą nawzajem. Z powodu pandemii większość zajęć odbywała się zdalnie, otwierając pole rewolucji innowacyjnej w zakresie jak najlepszych rozwiązań dydaktycznych i metodycznych z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno- komunikacyjnej(TIK) do nauki na odległość. Poradziliśmy sobie bardzo dobrze, stając się nowocześni i kreatywni. Czas pandemii i kolejnych lockdownów uświadomił nam jednak, jak wielkim dobrodziejstwem jest możliwość nauki w trybie stacjonarnym w bezpośrednim kontakcie z rówieśnikami i nauczycielami.

Cieszymy się, że bieżący rok szkolny mogliśmy pożegnać bez konieczności uciekania się do środków komunikacji na odległość. Dziękczynna msza święta odprawiona w miejscowym kościele parafialnym, do którego udaliśmy się całymi klasami pod przewodnictwem pocztu sztandarowego, przypomniała o wartościach trwałych i niezmiennych, podtrzymujących  nadzieję w czasach niepewności i destabilizacji. Miłą niespodzianką było zaangażowanie się w liturgię nauczycieli, którzy zapewnili oprawę muzyczną i czytania. Uroczysty apel na zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych rozpoczął się od odśpiewania hymnu szkoły, a następnie pan dyrektor Jacek przedstawił krótkie podsumowanie rocznych zajęć edukacyjnych oraz przekazał życzenia zdrowego i bezpiecznego wypoczynku całej społeczności szkolnej. Kolejnym punktem spotkania było uroczyste zaprzysiężenie nowych pocztów sztandarowych i pożegnanie odchodzącego pocztu, złożonego z tegorocznych absolwentów. Ceremonię poprowadziła opiekująca się pocztem p. Renata Puzio, zaś słowa podziękowania pod adresem ósmoklasistów kończących trzyletnią służbę przy sztandarze skierował pan dyrektor. Nadszedł czas na przekazanie nagród i wyróżnień najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole. Za promocję z wyróżnieniem wręczono 22 Statuetki Victorii dla uczniów klas IV- VII oraz 14 nagród „Uczeń na Medal”  dla uczniów klas I- III. Wśród absolwentów, ósmoklasistów nagrodzonych zostało siedmiu uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, a Statuetki „Wybitnych Absolwentów” trafiły do rąk dwojga absolwentów, którzy swoimi osiągnięciami w konkursach kuratoryjnych na szczeblu wojewódzkim rozsławili imię naszej szkoły w środowisku lokalnym.  Potrójnemu laureatowi konkursu z matematyki, fizyki i chemii- Marcinowi Wilkusowi oraz finalistce konkursu z języka polskiego – Amelii Pomykale goszcząca w naszej szkole pani wizytator Anna Niezabitowska wręczyła dyplomy, kierując słowa uznania od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart.  Marcin odznaczony został odznaką „Wybitny Laureat”, którą, jak wspomniała pani wizytator, zapewne z dumą będzie nosił w szkole ponadpodstawowej.  Na ręce włodarza szkoły pani Niezabitowska złożyła certyfikat nadania placówce tytułu „Szkoła Przyjazna Utalentowanym Uczniom”, który zgodnie z regulaminem Podkarpackiego Kuratora Oświaty przyznawany jest szczególnie zasłużonym szkołom.
Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, gdzie przekazano świadectwa i pożegnano się na okres dwumiesięcznej przerwy wakacyjnej.
Mamy nadzieję, że we wrześniu również uroczyście powitamy nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom udającym się na wakacyjny odpoczynek, by odkryli w sobie moc sprawczą do mierzenia się z nowymi sytuacjami i czerpali radość z każdego darowanego dnia.

     tekst: R. Puzio